MİNİK MİHRİBAN GEÇİRDİĞİ OPERASYON SONUCU HASTANEMİZDE SAĞLIĞINA KAVUŞTURULDU...

Sağlık Bilimleri Üniversitesiz Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanemiz, Çocuk Cerrahisi Kliniği’ne karın ağrısı şikayeti ile getirilen minik Mihriban, yapılan başarılı bir ameliyat ile sağlığına kavuşturuldu.
             Muş’tan getirilen 1,5 yaşındaki minik Mihriban’a yaptığı operasyon ile sağlığına kavuşturan Çocuk Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Fikret ERSÖZ yaptığı açıklama da” Hastamız karın ağrısı ve karında şişlik şikayeti ile kliniğimize getirildi. Yapılan  tetkikler sonucu batın içinde kistik bir yapının olduğunu tespit ettik. Çocuklarda batın içi kitleler batındaki tüm organlardan kaynaklanabilmektedir. Hastamızı batın içi kistik kitle tanısı ile ameliyata aldık. Karın içinde bağırsak damar yapısından kaynaklanan Mezenter kisti dediğimiz içi sıvı dolu bir kistik yapının mevcut olduğunu ve kistin hastamızın bağırsak ve rahimine yapışık olduğunu gördük. Hastamız 1,5 yaşında olduğu için ameliyatı özellik arz etmekteydi. Ekibimizle birlikte yapılan başarılı bir operasyon ile söz konusu kisti aldık. Hastamız, ameliyat sonrası tedavi ve gözlem sürecini gayet iyi bir şekilde geçirmiş olup, herhangi bir olumsuz komplikasyon söz konusu değildir. Dolayısı ile minik hastamız Mihriban, bu gün  şifa ile taburcu edilecektir” dedi.
           Sağlık Bilimleri Üniversitesi Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanemizin diğer tüm branşlarında olduğu gibi Çocuk Cerrahisi Kliniği’nde de bir çok başarılı tedavi yönteminin uygulandığını belirten Uzman Dr. ERSÖZ” Çocuk Cerrahisi Kliniğimiz tıbbi yönden her türlü teknolojik donanıma  sahip bulunmaktadır. Gerek yaptığımız bu ameliyat ve gerekse de benzeri tüm uygulama ve operasyonlar, hastanemizde kolaylıkla yapılmaktadır. Halkımız ve hastalarımız Çocuk Cerrahisi konusunda ki her türlü sorun ve şikayetleri için kliniğimize rahatlıkla başvurabilirler. Bizim de amacımız bu konudaki  hastalarımızı üst düzey tedavi merkezleri veya başka şehirlere sevklerini önleyip, mağduriyetlerine son vermektir” şeklinde konuştu. 

 

YAZILI BASIN :https://www.tnn.com.tr/saglik/15-yasindaki-cocugun-karnindan-10-santimlik-kist-cikti-h69711.html

                         http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/saglik/831409/1.5_yasindaki_Mihriban_in_karnindan_

                        10_santim_capinda_kist_cikti.html

                        http://www.istanbulhaber.com.tr/1-5-yasindaki-cocugun-karnindan-

                       10-santimlik-kist-cikti-haber-761597.htm

                        http://www.posta.com.tr/1-5-yasindaki-mihriban-in-karnindan-10-santimlik-kist-cikti-haberi-1336023

 

 
Akgün Yazılım © 2014