MHRS RANDEVU ZORUNLULUĞU HAKKINDA

Vatandaşlara daha iyi hizmet verebilmek için Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanemizde Göğüs Cerrahisi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Kalp ve Damar Cerrahisi, Enfeksiyon Hastalıkları ve Plastik Cerrahisi branşlarına randevu alma zorunluluğu getirildi.

Konu hakkında bilgi veren Sağlık Bilimleri Üniversitesi Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticimiz Doç. Dr. Cahit POLAT yaptığı açıklama da;  “Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanlığı’nın talimatları doğrultusunda hastanemizde Göğüs Cerrahisi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Kalp ve Damar Cerrahisi, Enfeksiyon Hastalıkları ve Plastik Cerrahisi polikliniklerinde zorunlu olarak randevu sistemine geçilmiştir. Hastalarımızın bu konuda herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için muayeneden en az bir gün önce 182 No’ lu Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS)  hattı üzerinden mutlaka randevu alarak hastanemize gelmeleri gerekmektedir” 

         Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) ile özellikle sabah saatlerinde yaşanan yığılmaların önüne geçilmesi ve muayenelerin gün içine dengeli dağıtılmasının hedeflendiğine dikkat çeken Doç. Dr. Cahit POLAT açıklamasında “ Yeni uygulama ile vatandaşlarımızın poliklinik önlerinde sıra bekleyerek zaman harcamadan, kendilerinin belirlediği zaman diliminde kolaylıkla sağlık hizmeti alabilecekleri hedeflenmiştir. Uyum süreci içerisinde hastalarımızın mağdur edilmemesi için hastanemiz yönetimi olarak her türlü gayret gösterilecektir. Vatandaşlarımızdan da konu hakkında aynı şekilde gerekli duyarlılığı beklemekteyiz” dedi.

 

       Sağlık Bilimleri Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanemizde Ramazan ayı ve takip eden Ramazan bayramı tatilinde hastalarımızın hizmete sunulan dahiliye Polikliniği hakkında da bilgi veren Doç. Dr. POLAT “Ramazan ayı münasebeti ile hastanemiz merkez binada bulunan Acil Servis içerisinde akşam 20.3o ila 24.oo saatleri arasında ilave hizmet olarak düzenlediğimiz Dahiliye Polikliniği ve Harput Kampüsümüzde akşam mesai sonrası saat 22:00 a kadar  Kadın Doğum – Çocuk Poliklinikleri ayrıca yine aynı kampüste akşam saat 20:30 – 24:00 saatleri arasıK.B.B Polikliniği,  vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur. Polikliniğimiz Ramazan Bayramı tatilini kapsayacak şekilde açık olacaktır.” dedi.”

 

Akgün Yazılım © 2014